شنبه, 16 اسفند 1399
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 8035
گام دوم سازمان نقشه برداری کشور در تدوین کتاب جامع مهندسی نقشه برداری:
تجمیع اطلاعات مهندسان نقشه بردار عضو در مجامع صنفی حوزه نقشه و اطلاعات مكانی
سازمان نقشه برداری کشور در گام دوم تدوین کتاب جامع مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی ایران، اقدام به تجمیع اطلاعات مهندسان نقشه بردار عضو در مجامع صنفی این حوزه کرد و از مهندسان نقشه برداری عضو در مجامع صنفی این حوزه خواست تا اطلاعات خود را در اختیار سازمان نقشه برداری کشور قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، طی مکاتباتی با سازمان نظام مهندسی معدن، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، جامعه صنفی مهندسان نقشه بردار ایران و سازمان نظام مهندسی ساختمان، از سوی سازمان نقشه برداری کشور درخواست شد تا اطلاعات مورد نیاز از اعضای این مجامع را در اختیار این سازمان قرار دهند.

شایان ذکر است؛ سازمان نقشه برداری کشور در گام اول تدوین این کتاب، با انتشار فراخوان شماره یک، اطلاعات شرکت های مهندسین مشاور دارای رتبه نقشه برداری و همچنین تمامی شرکت های فعال در حوزه مهندسی نقشه برداری شامل؛ ژئودزی، میکروژئودزی، نقشه برداری، هیدروگرافی، فتوگرامتری، GIS، سنجش از دور و ... را گردآوری کرد.

در گام های بعدی نیز، اقدام به گردآوری اطلاعات اشخاص حقیقی(مهندسین نقشه بردار)، شرکت های تولیدکننده، نمایندگان رسمی برندهای خارجی، شرکت های فروش و ارائه کنندگان خدمات پس از فروش و تعمیر تجهیزات نقشه برداری، شرکت های تولید و عرضه نرم افزارهای مرتبط با ژئوماتیک و استارت آپ ها، مراکز علمی، دانشگاهی و آموزشی مهندسی نقشه برداری، انجمن ها و تشکل های علمی نقشه برداری، نشریات و کتب علمی نقشه برداری، واحدهای نقشه برداری و ژئوماتیک سازمان ها و ارگان ها، پایگاه های اطلاع رسانی و رسانه های مرتبط با نقشه برداری و ... خواهد نمود.

خاطر نشان می شود، بر اساس قانون تأسیس سازمان نقشه برداری کشور و همچنین ماده 11 قانون احکام دائمی توسعه کشور، ایجاد یکنواختی در امر تولید نقشه و داده‌های مکانی در کشور، راهبری، هماهنگی و اقدامات مورد نیاز در زمینه کلیه فعالیتهای مرتبط با نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی و نظارت بر آن به منظور حفظ کیفیت و استانداردهای مرتبط و جلوگیری از دوباره کاری برعهده سازمان نقشه‌برداری کشور گذاشته شده‌ است که در این راستا و به منظور ساماندهی نیروهای فنی و مهندسی فعال در این حوزه، سازمان نقشه برداری کشور، كتاب جامع مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مكانی ایران (IRAN Geomatics2019) را منتشر خواهد کرد.

همچنین بدیهی است تدوین و ارائه این مجموعه علاوه بر ایجاد امکان نظام مندی فعالیت های مهندسی، امکان ارائه ظرفیت های حوزه مهندسی نقشه برداری در سطح کشور و در عرصه بین الملل را نیز فراهم آورده و امکان حضور پررنگ و قدرتمند مهندسان نقشه برداری در عرصه صدور خدمات مهندسی را نیز میسرخواهد نمود.

امتیاز :  ۳.۴۳ |  مجموع :  ۱۴

برچسب ها

    V5.7.2.0