شنبه, 16 اسفند 1399
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ 
  • تعداد بازدید : 13061
از سوی سازمان نقشه برداری کشور مشخص شد:
محل دقیق سقوط پهپاد جاسوسی آمریكا در دریای عمان
سازمان نقشه برداری کشور روز جمعه 31 خردادماه در اطلاعیه‎ای اعلام کرد که بر این اساس محل سقوط پهپاد آمریکایی قطعا در آبهاي سرزميني جمهوري اسلامي ايران است و هيچ شبهه اي در اين باره وجود ندارد.

بر اساس داده‌هاي دريافتي و محاسبات انجام شده توسط متخصصان سازمان نقشه برداري كشور، پهپاد آمريكايي در مختصات ٤٣ً ٢٩َ ٢٥ْ شمال عرض جغرافيايي و ٢٥ً ٥٢َ ٥٧ْ شرق طول جغرافيايي، در ۸ مايلي خط ساحلي جمهوري اسلامي ايران در سواحل هرمزگان حدفاصل «كرتان» و «كوه مبارك»منهدم شده است.

از زمانی که پهپاد جاسوسی آمریکا با بی‌توجهی به هشدارهای دریایی ایران، از سوی ناوگان دریایی ایران سرنگون شد؛ مقامات ايالات متحده نه تنها تا کنون سندي برای ادعای هدف قرار گرفتن پهپاد جاسوسي گلوبال هاواك بر فراز آبهاي بين المللي ارائه نداده‌اند، بلکه حتي تصاوير منتشره توسط فاکس نیوز، نیز داده هايي مخدوش درباره محل انهدام اين پهپاد ارائه کرده است.

 مدیریت کارتوگرافی و اطلس‌های ملی سازمان نقشه برداری کشور، بر اساس طول و عرض جغرافیایی اعلام شده از محل سقوط پهپاد گلوبال هاواک، این محل را بر روی آبهای سرزمینی کشور شناسایی و نقشه آن را منتشر کرد.

فایل pdf این نقشه با ابعاد بزرگتر را اینجا ببینید.

امتیاز :  ۲.۸۸ |  مجموع :  ۶۸

برچسب ها

    V5.7.2.0